Płatności przelewem dokonywane są zwykle w dolarach amerykańskich. Przy stałej współpracy z chińskimi dostawcami warto przemyśleć, czy potrzebne będzie założenie konta walutowego w USD. Przy sporadycznych transakcjach zakładanie konta walutowego może okazać się niepotrzebne.

Do pomocy w imporcie z Chin można skorzystać z oferty firm kurierskich lub brokerów kurierskich. Należy pamiętać, że przy imporcie towary przechodzą odprawę celną, gdzie ze względu na wartość zamówienia naliczany jest podatek VAT wg krajowej stawki oraz cło. Zatem przedsiębiorca może być obciążony dodatkowymi podatkami, które zwykle uiszcza się przy odbiorze towaru, gdy odprawę celną pozostawiamy firmie kurierskiej. Przed zakupem dobrze jest sprawdzić dostępne formy płatności, czyli na przykład dowiedzieć się, czy nie jest wymagane posiadanie karty kredytowej.

Import elektroniki, odzieży, kosmetyków, komponentów przemysłowych, części do maszyn to częste wykonywane importy. Chiński rynek ma do zaoferowania bardzo wiele produktów w dobrych cenach. Jeśli zastanawiasz się co sprowadzać z Chin czeka Cię nie lada wyzwanie. Kontrole towarów są przeprowadzane między innymi na podstawie normy AQL (limit akceptowalnej jakości, od Acceptance Quality Limit). Po inspekcji opartej na normie AQL importer może zdecydować, czy przyjmuje wydawany towar, czy też odrzuca daną partię. Jakie są więc najważniejsze kwestie przy imporcie z Chin?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z informacjami zawartymi w polityce prywatności. Przykładowo kontener z portu w Szanghaju do Gdańska podróżuje drogą morską zwyczajowo dni. Dla porównania transport kolejowy z Chin do Polski zajmuje od 9 do 14 dni. To co powinno zapalić Ci ,,czerwoną lampkę’’ to także firmy, które podając adres np.

Na co zwrócić uwagę wybierając formę płatności i dostępne waluty przy zakupie towaru z Chin?

Warto więc czasem włożyć wysiłek w znalezienie tańszej i szybszej spedycji. W przypadku kontaktów handlowych z Azją kontrola jakości jeszcze podczas produkcji jest działaniem niezbędnym, jeśli jesteś zapobiegliwym przedsiębiorcą. Nawet jeśli ufasz waszej umowie, powinieneś przeznaczyć czas na wizytę w fabryce podczas początkowej fazy, by się upewnić, że wszystko idzie zgodnie z ustalonymi zasadami. Jest szansa, że wychwycisz błąd na początku i oszczędzi ci to niemiłych rozczarowań po realizacji. Nie ściągamy dużej partii towaru bez wcześniejszego zamówienia próbki.

  • To, z jakiej metody skorzystamy, zależy od wielkości zamówienia, oczekiwanego czasu realizacji oraz dostępnych środków finansowych przeznaczonych na ten cel.
  • Musimy także zarejestrować się BDO, co związane jest z coroczną opłatą oraz opłatami, które zależne są od ilości importowanych towarów.
  • Teraz należy oszacować wagę jednego kabla, aby to zrobić należy sprawdzić pole między ceną a opisem.
  • 6) Cena produkt po wszystkich opłatach w Polsce – Dla tego produktu finalna cena w Polsce wyniesie 3,42zł/sztuka.

W momencie otrzymania towaru okazało się, że… w środku nie ma oleju. Dostawca stwierdził, że nie było to ustalane, więc skoro importer towarów z Chin chciał tanio, więc miał tanio – ale bez oleju. Otóż wszystko zależy od tego, czy zamawiamy z hurtowni, czy z portalu detalicznego (tak jak w Polsce Allegro).

Wyjazd do Chin daje możliwość porównania ofert różnych producentów oraz przeprowadzenie inspekcji fabryki osobiście. Jeśli tak jak Chińczycy cenisz kontakt bezpośredni z partnerem biznesowym, w miarę możliwości zalecamy uczestnictwo w targach handlowych organizowanych w Chinach. Relacje zbudowane face-to-face są mocniejsze oraz trwalsze, a oferty bardziej korzystne. Coraz więcej imprez targowych w Chinach jest organizowanych w formie wirtualnej, co umożliwia udział i kontakt z dużą liczbą chińskich dostawców bez konieczności wyjazdu do Chin. Po spełnieniu wymogów formalnych, należy wyszukać odpowiedniego kontrahenta z Chin. Największy wybór dostawców dostępny jest na platformach typu B2B (business to business).

Jak dokonać rozliczenia na gruncie podatku dochodowego importu z Chin?

Problematyczne mogą okazać się produkty o określonym terminie przydatności, produkty wielowariantowe, dostępne w różnych wariantach (rozmiary, rodzaj materiału, kolory). W przypadku tego typu przesyłek warto jest skonsultować się ze specjalistą, aby uniknąć kłopotliwych handel ogłasza rosnące gwiazdy handlu i egzekucji 2022 sytuacji i nieporozumień. Pewnego razu zgłosił się do nas z prośbą o pomoc przy imporcie z chin klient, który został oszukany przy zakupie kaloryferów olejowych. Cena grzejników była bardzo atrakcyjna, więc klient zdecydował się na samodzielny zakup.

Bezpośredni import z Chin drukarek 3D dla firmy

Nie jest to łatwa branża, bo wymaga serwisowania sprzętu, często są pytania od klientów itd. Najlepsze produkty do importu z Chin to produkty bezobsługowe, które będą wymagały jaknajmniej zaangażowania z naszej strony. Oprócz tego produkty, które można łatwo sfotografować, bo kupujący w internecie kupują głównie na podstawie zdjęć. Najczęściej kupujemy przedmioty w przedziale cenowym zł.

Jak dokonać księgowania importu towarów z odprawą w Polsce w systemie wfirma.pl?

Dzięki narzędziu TradeWatch jesteśmy w stanie sprawdzić jakie wentylatory sprzedawały się najlepiej- jakiej mocy, czy obrotowe, jakich rozmiarów- stojące czy małe na biurko? Nie robimy tego na czuja, tylko sprawdzamy i analizujemy. Popularne serwisy sprzedażowe z okazjami z Chin dla prywatnych kupujących to Aliexpress, Banggood, Gearbest, Geekbuying, DHGate i Tomtop. Serwisy z okazjami z Chin, skierowane do hurtowników i importerów z Chin bywają zbieżne z listą dla dla prywatnych kupujących. Warto pamiętać, że istnieją darmowe sposoby kontroli jakości. Poniżej opisujemy kroki jakie sami byśmy podjęli gdybyśmy mieli rozpocząć import posiadając aktualną wiedzę.

Coraz popularniejsze są przesyłki droga kolejową – zwłaszcza, że mamy bezpośrednie połączenie z Chin. Czas dostawy może być podobny do transportu samolotem, ale o wiele tańszy. Rozpocznij od odłożenia odpowiedniego kapitału na początek. Jeżeli pracujesz na etacie to poświęć czas na zdobycie wiedzy, na obserwowanie i uczenie się rynku. Dopiero gdy już odłożysz odpowiedni kapitał możesz spróbować przeznaczyć jego część na pierwszą partię towaru.

W związku z tym, że odprawa celna miała miejsce w innym kraju UE, transakcja będzie stanowić WNT. Podstawę opodatkowania podatkiem VAT będzie stanowiła wartość towarów z faktury, cło oraz koszty ubezpieczenia, a więc wartość 6800 zł. Transakcja będzie wykazana jako WNT w informacji podsumowującej VAT-UE, gdzie jako dane kontrahenta należy wskazać dane przedstawiciela fiskalnego z dokumentu SAD lub PZC.

Istnieją różne platformy, takie jak Alibaba, Global Sources i Made in China, które możesz wykorzystać do znalezienia potencjalnych dostawców. Dziś, import kontenera z Chin stał się popularną praktyką biznesową, dlatego, znalezienie konkurencyjnej oferty może być nieco czasochłonne. Import z Chin spowszechniał i w mniejszym lub większym stopniu dotyczy teraz prawie każdego. infinity parking: pierwsza gra parkingowa na blockchain. co do tej pory znamy przez dobę Właściciel małej firmy, sklepikarz, hurtownik, hurtownia, sprzedawca z Allegro – wiele osób, niezależnie od branży, próbuje importować bezpośrednio z Chin. Autorzy niektórych blogów czy nawet książek twierdzą, że na imporcie z Chin można mieć zyski kilkaset lub nawet kilka tysięcy procent. Należy jednak wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, które omawiamy w tym wpisie.

Wielu naszych Klientów od dawna interesował eksport towarów do Chin lub bezpośredni import z Chin różnego
rodzaju dóbr i towarów. Ze względu na brak znajomości języka oraz brak
doświadczenia w tego typu współpracy handlowej z Chinami odkładali na później decyzję o podjęciu tego
działania. Dzięki naszej pomocy przy transporcie najlepszy luksusowy wygląd hotelu z Chin mogli w końcu zrealizować swoje cele i bez obaw
zamówić chińskie produkty. Przedsiębiorcy często rozważają dokonywanie zakupów z Chin, które stają się coraz bardziej popularne. Import z Chin, jak zakup z każdego innego kraju spoza Unii Europejskiej, charakteryzuje się koniecznością przejścia odprawy celnej.

Leave A Comment